hamburger
soke-metal-hakkimizda

HAKKIMIZDA

1960’lı yıllarda tarım makineleri yedek parça satışı ile hizmete başlayan Metal Ticaret 50 yıllık sektörel tecrübesi ile Söke’nin parlayan yıldızı oldu.

Aydın, Söke’de kurulan işletmemiz 1960’lı yılların sonlarında gelen talepler doğrultusunda civata, zincir ve rulman satışı ile günümüze uzanan yolculuğuna başladı. 1974 yılında Ford traktörlerinin Türkiye içinde yaygınlaşması ile Ford Traktör yedek parçalarının satışını üstlendi. 1976 yılında Söke Sanayii sitesinin içine taşınan işletmemiz, 1980’li yıllarda kayış çeşitleri ve Steyr yedek parçalarının eklenmesi ile ürün portföyünü genişletti. 1990’lı yılların başında şirketleşme faaliyetlerine başlayan firmamız, 1994 yılında SÖKE METAL SANAYİİ VE TİCARET LTD. adını aldı.

1990’lı yılların sonunda tarım sektöründe olan değişiklik ve yeniliklere ayak uyduran firmamız, elle toplama yerine makine tarımına geçilmesini bir fırsat olarak değerlendirdi. 2000’li yıllarda CASE Pamuk Toplama Makinelerinin ovalarda kullanımına başlanmasıyla CASE yedek parçalarının satışı daha sonrasında 2006-2010 yılları arasında CASE Yetkili Yedek Parça Bayiliğini yaptı. John Deere yedek parçalarının satışı ile yoluna devam eden firmamız, 2010 yılında Pamuk Toplama Makinelerinin yedek parça ithalatına başladı.

Aynı zamanda büyümeye ve gelişmeye devam eden şirketimiz bünyesine bir çok yeni marka katmaya devam ederek, önce Enka Holding bünyesinde bulunan McCormik Yedek Parça Yetkili Satıcısı, sonrasında Anadolu Motor A.Ş bünyesinde bulunan Landini, LS Traktör Yedek Parça Yetkili bayisi ve Gümüş Motor A.Ş Yetkili satıcısı oldu.

İlerleyen yıllarda, var olduğu alanı da genişleten SÖKE METAL TİCARET, sulama alanındaki mevsimsel koşullardan dolayı damlama, sulama hortum ve ekipmanlarını tedarik etmeye başladı. Çalışmaya başladığımızdan bu yana portföyünde bulunan Rulman çeşitliliğine, 2016 yılında SKF Rulman yetkili satıcılığını ekledi.

50 yıllık tecrübesinin yanında, inovasyonu ilke edinmiş işletmemiz 2017 yılında Türkiye pazarında lider konuma geleceğine inandığımız SAME/LAMBORGİNİ/DEUTZ yetkili yedek parça bayiliği için el sıkışmış bulunmaktadır.

Şu anda 3. Kuşak tarafından yönetilmekte olan firmamız, her zaman yeniliklere ve sektörel gelişmelere açık olmuş ve kendi bölgesi dışında Türkiye’de tarım yapılan bölgelerde ismini duyurmaya başlamıştır.

 

VİZYON

Yenilikçi, akılcı, sürdürülebilir ve güvenilir yaklaşımımızla ülkemizde lider ekonomik tarım market olmak.

 

MİSYON

Aradığı tüm tarım malzemelerini tek bir yerde bulmanın çiftçinin hakkı olduğuna inanıyoruz. Söke Metal ailesi olarak, tedarikçilerimizle birlikte bunun için çalışıyoruz.

 

 

 

 

ajaxloader